Két szenvedélyem van: a szőlő és a foci.
Lássuk, mi lesz a kettő kombinációjából, hogyan áll majd fel az én nyerő csapatom!
Kapus: Kékfrankos – az Óriás
Mint Peter Schmeichel, a dánok és a Manchester United kiváló kapusa. Hatalmas fürtök, áthatolhatatlan lombozat. Erőt és nyugalmat áraszt, mely átragad a csapat többi tagjára.
Jobbhátvéd: Zweigelt – a Különc
Törődést és babusgatást, ugyanakkor szigort is igényel. Ha megfelelően bánunk vele, elvégzi a rábízott feladatot. Nem egy labdazsonglőr, de mentálisan erős, képes a megújulásra, akárcsak Stuart Pearce, a 80-as, 90-es évek angol válogatottja.
Jobb oldali középhátvéd: Cabernet Franc – az Öreg
Már akkor a pályán volt, amikor a szőlőnemesítők még nem is léteztek. Minden csapatba kell egy olyan játékos, akire hallgatnak a többiek. Figyelnek rá, mondandójának súlya van. Franco Baresi világbajnok labdarúgó is ilyen volt.
Bal oldali középhátvéd: Hárslevelű – a Colos
Hosszú fürtjeivel odaér mindenhova. Merev, feltörekvő, egyenes hajtásai fölött szinte lehetetlen átívelni a labdát. Olykor-olykor csodákra is képes, így a szögleteknél az ellenfél kapujánál a helye. Szalai Attilát a jelenlegi magyar válogatottból látom ilyennek.
Balhátvéd: Zenit – a Jolly Joker
Nagy kedvencem, csakúgy mint Roberto Carlos da Silva. Nem csak azért mert kicsi, hanem azért is, mert ha kell: hátvéd, ha kell: szélső. Ha kell: könnyű fehér, ha kell: kései szüret. Tud cselezni, passzolni, beadni, gólt lőni. Mindent tud, amit egy szőlőfajtának tudnia kell. Egyedül a vörösborhoz kevés benne a színanyag.
Védekező középpályás: Olaszrizling – a Rigli (Catenaccio)
A futballszakírók szerint még az is lehet, hogy tényleg olasz, és mint ilyen, kiválóan ért a védekezéshez. Hajt, fut, robotol, már-már művészien teszi mindezt. Ott van mindenhol, illetve mindenhol ő van ott. Szinte az összes borvidékünkön. Sokat tanultam tőle. Gattuso vagy Nagy Ádám? – egy jó csapatban alap a jelenléte.
Középső középpályás: Merlot – a Vezér
Egy igazi mélységi irányító. Megbízható minőségével a csapat esze. Mélységében határozza meg a ’bor’játékot. Összekötő kapocs a védelem és a támadósor között. Ő mozgatja a csapatot. Tőle lesz a játék gördülékeny, lágy és bársonyos. Egy Andrea Pirlonak, vagy Xavinak a csapatban a helye.
Támadó középpályás: Chardonnay – az Ász
Ami a kékszőlőknél a merlot, az a fehéreknél a chardonnay. Csak egy kicsit közelebb játszik a kapuhoz. Ha kell: önállóan fejezi be a támadásokat, ha kell: gólpasszokat ad és házasításokban szolgálja ki társait. Kisfürtű, éppen ezért egy kicsit csibész is. Világszerte ismert, neki is jó a statisztikai mutatója, mint annak idején Maradonának.
Balszélső: Cserszegi Fűszeres – a Virtuóz
Ha hozzá kerül a labda, biztosan történni fog valami. Vagy egy briliáns csel Ronaldinhotól, vagy egy ötvenméteres szóló Steve McManamantől. De az is lehet, hogy egyszerűen elcsúszik a talpa alatt a labda, vagy odapasszolja az ellenfeléhez. Képes percekre eltűnni, hogy aztán őt éltesse a közönség. Ha megfelelő támogatást kap hátulról (Zenit) vagy középről (Chardonnay), akkor stabilabbá válik a játéka.
Jobbszélső: Sárgamuskotály – a Nők Bálványa
Megosztó. Kicsit nárcisztikus jellem. Imádja a parfümöket. Jelenléte tömegeket vonz, különösen hölgyek sokaságát. Ezt tudja is magáról. Viselkedése is ennek megfelelő: szereti, ha ő van a középpontban, mert egyedül is képes meccseket eldönteni. Ugye nem kell leírnom, kire gondoltam?
Középcsatár: a Gólvágó vagy a Telitalálat
Őt keresem.
Játéka idézze meg Romáriot, Alain Shearert, vagy Ronaldot, a brazilt.
Az említett játékosokat példaként szántam, nem biztos, hogy a focicsapatomban mindannyian szerepelnének.